Lipoliza
iniekcyjna
nadmiar tkanki tłuszczowej
Wskazania do zabiegu
Rozwiązanie dedykowane jest dla osób o wadze normalnej lub lekkiej nadwadze, którym przeszkadzają m.in.: podwójny podbródek, fałd tłuszczu na brzuchu, tłuszcz na udach czy pośladkach.
Efekty
Pierwsze efekty można zaobserwować po 2–3 tygodniach. W tym czasie w komórkach zachodzą procesy niszczenia komórek tłuszczowych, które rozpuszczają się, a następnie są trwale usuwane w procesach metabolicznych. Końcowym efektem serii zabiegów jest modelowanie sylwetki w miejscach, które nie poddawały się redukcji poprzez wysiłek fizyczny czy dietę.
Na czym polega zabieg?
Zabieg poprzedza konsultacja lekarska. Terapia polega na podaniu preparatu za pomocą iniekcji w miejsca, gdzie zlokalizowane są depozyty tłuszczowe. Podczas zabiegu lipolizy wykonuje się kilkadziesiąt nakłuć na głębokość tkanki tłuszczowej. Możemy zastosować znieczulenie, by zmniejszyć dyskomfort związany z nakłuciami.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej to m. in. ciąża i okres laktacji, otyłość, uszkodzenia, infekcje i stany zapalne skóry w miejscach iniekcji, alergia na preparat (soję lub jaja), choroby układu immunologicznego, cukrzyca, epilepsja oraz nowotwory.
Zalecenia przed i po zabiegu
Zabieg nie wymaga przygotowań. Po zabiegu należy dbać o higienę naskórka poddanego iniekcji, zaniechać wizyt na basenie do czasu zagojenia strupków po iniekcji. Serię zabiegów dobrze jest wspomóc ćwiczeniami fizycznymi oraz nawadnianiem organizmu, co sprzyja procesom metabolicznym i wydalaniu komórek tłuszczowych. Należy pamiętać, że trwałość efektów zabiegu w dużej mierze zależy od utrzymania masy ciała na stałym poziomie.