Mezoterapia
igłowa
objawy starzenia się skóry | zła kondycja skóry
Wskazania do zabiegu
Wskazaniem do mezoterapii są objawy starzenia się skóry (zmarszczki, utrata elastyczności) oraz jej pogorszona kondycja: wysuszenie, niejednolity koloryt, cienie pod oczami.
Efekty
Efekty najczęściej uwidaczniają się stopniowo, choć poprawę kondycji skóry można zauważyć od razu. Skóra jest nawilżona, ma zdrowy, promieny wygląd. Zmarszczki są wygładzone. Przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. W skórze rozpoczynają się procesy regeneracji i wzmocnienia struktur.
Na czym polega zabieg?
Podczas zabiegu lekarz wykonuje iniekcje podając preparat do głębokich warstw skóry. Składniki preparatu to najczęściej koktajl witamin, aminokwasów i mikroelementów oraz kwasu hialuronowego. Mezoterapia może być stosowana na całej twarzy, w okolicach oczu, ust, a także na szyi i dekolcie. W terapiach redukcji cellulitu i depozytów tłuszczowych możemy stosować ją na brzuch, pośladki, uda. Jeśli iniekcje stanowią dyskomfort dla pacjenta, skórę można znieczulić.
Przeciwwskazania
Do przeciwwskazań należą m. in.: ciąża i okres karmienia, nowotwory, uszkodzenia, infekcje, stany zapalne w miejscu podania preparatu, epilepsja, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne oraz nietolerancja na składniki preparatów.
Zalecenia przed i po zabiegu
Zabieg nie wymaga przygotowania. Po zabiegu należy nawadniać organizm, nie należy dotykać twarzy, ani używać drażniących ani złuszczających kosmetyków. Przez pierwszy tydzień niewskazane jest opalanie (także na solarium), korzystanie z basenu, sauny czy kriokomory.