Osocze bogatopłytkowe i fibryna
zła kondycja skóry | utrata włosów
Wskazania do zabiegu
Wskazaniem do zabiegu jest pogorszona kondycja skóry, potrzeba jej odmłodzenia i regeneracji. W przypadku skóry głowy zabieg wykonuje się u pacjentów skarżących się na nadmierne wypadanie włosów. Osocze bogatopłytkowe polecane jest też w terapii blizn. Zabieg wykonuje się na twarz, szyję, dekolt, owłosioną skórę głowy oraz dłonie.
Efekty
W efekcie zabiegu dochodzi do tworzenia się nowych włókien kolagenu oraz nowych naczyń krwionośnych, co warunkuje dobre odżywienie i piękny wygląd skóry, a w przypadku skóry głowy odżywia cebulki włosów. Efektem jest odmłodzenie skóry i jej regeneracja. Na widoczne efekty trzeba poczekać około 2 tygodnie, ponieważ pierwsze zmiany w skórze zachodzą na poziomie komórkowym.
Na czym polega zabieg?
Zabieg poprzedza konsultacja lekarska. Procedurę zabiegową rozpoczyna pobranie od pacjenta niewielkiej ilości krwi, która zostaje odwirowana w specjalnym urządzeniu, w celu otrzymania koncentratu bezcennych czynników wzrostu. Następnie w formie serii płytkich nakłuć preparat jest podawany w okolice, które wymagają stymulacji.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do wypełniania owalu twarzy jest ciąża i okres karmienia, choroby nowotworowe i niektóre choroby autoimmunologiczne, choroby krwi, cukrzyca, uszkodzenia, infekcje i stany zapalne skóry w miejscu iniekcji, aktywna opryszczka, przyjmowanie leków rozrzedzających krew.
Zalecenia przed i po zabiegu
Po zabiegu, przez czas około tygodnia należy powstrzymać się od zabiegów ścierających naskórek (także tych domowych). W czasie 2 tygodni od zabiegu należy powstrzymać się od aktywności związanych z wahaniem temperatury (sauna, kriokomora, solarium). Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza.