Mezoterapia
skóry głowy
nadmierne wypadanie włosów | łysienie
Wskazania do zabiegu
Wskazaniem do zabiegu mezoterapii skóry głowy jest nadmierne wypadanie włosów, ich przerzedzenie, zła kondycja skóry głowy oraz objawy łysienia u kobiet i mężczyzn. Zabiegi często wykonujemy także profilaktycznie – by potrzymać efekt uzyskany w terapii lub w celu zapobiegania pogorszeniu kondycji włosów wskutek czynników cywilizacyjnych, zdrowotnych lub wynikających z upływu czasu.
Efekty
Efekty zabiegu to poprawa kondycji włosów oraz naskórka głowy, zagęszczenie włosów, zahamowanie ich wypadania i stymulacja wzrostu nowych wskutek pobudzenia mikrokrążenia oraz regeneracji mieszków włosowych. Na skutki zabiegu często trzeba poczekać kilka miesięcy, różnią się one także w zależności od indywidualnej sytuacji zdrowotnej pacjentów, ich trybu życia, uwarunkowań genetycznych, a także są zależne od przyczyny łysienia.
Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na miejscowym podaniu indywidualnie dobranego leczniczego preparatu za pomocą cieniutkiej igły. Skóra głowy może zostać znieczulona specjalnym preparatem dla większego komfortu pacjenta.
Przeciwwskazania
Wśród przeciwwskazań do zabiegu mezoterapii skóry głowy wymieniamy ciążę i okres karmienia, uszkodzenia, stany zapalne i infekcje skóry głowy, epilepsję, cukrzycę i choroby nowotworowe, a także alergię na preparaty lecznicze.
Zalecenia przed i po zabiegu
Zabieg nie wymaga przygotowania. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza w odniesieniu do codziennej pielęgnacji skóry głowy, a także zaniechać opalania (także na solarium), korzystania z sauny oraz basenu.