Peelingi medyczne
starzenie się skóry | problemy cery
Wskazania do zabiegu
Kwasy medyczne możemy polecić prawie każdemu pacjentowi, dobierając preparat do konkretnych problemów i potrzeb.
Rodzaje peelingów dostępnych w gabinecie
Peelingi możemy podzielić ze względu na głębokość, na jaką penetrują cząsteczki kwasu.
Peelingi płytkie (całoroczne)
kwas migdałowy – jeden z najdelikatniejszych kwasów. Z jego dobrodziejstw mogą korzystać też osoby z cerą wrażliwą i naczynkową. Działa przeciwzmarszczkowo, złuszczająco, łagodzi problemy z cerą.
kwas glikolowy – działa złuszczająco, rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki i pobudza skórę do produkcji kolagenu.
kwas argininowy – delikatnie złuszcza, łagodzi cerę oraz redukuje przebarwienia.
kwas ferulowy – działa przeciwstarzeniowo pobudzając skórę do produkcji kolagenu, pobudza skórę do regeneracji, nawilża, zmniejsza rumień i przebarwienia.
kwas azelainowy – szczególnie polecany dla osób z cerą naczynkową. Zmniejsza zaczerwienienie, reguluje wydzielanie sebum i ogranicza ilość wyprysków oraz zapobiega ich powstawaniu, rozjaśnia przebarwienia, pobudza skórę do regeneracji i zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.
Peelingi średniogłębokie
Peeling liftingująco-złuszczający stanowiący mieszankę kwasów: retinolowego, fitowego, kojowego i azelainowego. Polecany w terapiach anti-aging i w walce z przebarwieniami.
Peeling stosowany w terapiach w terapiach anti-aging i w walce z przebarwieniami. To mieszanka kwasów: TCA, glikolowego, mlekowego, salicylowego oraz witaminy C i retinolu.
Peeling przeciwstarzeniowy – zawiera fenol, kwas glikolowy i TCA. Polecany szczególnie w terapii dla skóry dojrzałej z zaawansowanymi procesami starzenia, w leczeniu opornych przebarwień i blizn potrądzikowych. Wyrównuje koloryt skóry, poprawia fakturę i napięcie skóry.
Terapie oparte na wykorzystaniu preparatów peelingujących
Terapia leczenia melasmy – 3 miesięczna terapia silnych przebarwień posłonecznych i hormonalnych, dodatkowo stymuluje skórę do regeneracji i działa przeciwstarzeniowo.
Peeling "bankietowy" – mimo silnego działania może być wykonywany cały rok i stosujemy go często jako tzw. „zabieg bankietowy”, ponieważ nie powoduje złuszczania naskórka. Silnie ujędrnia, wygładza skórę i liftinguje, usuwa przebarwienia.
Efekty
Efekty, a także czas, w którym są zauważalne mogą różnić się w zależności od wykorzystanego preparatu oraz od ilości zabiegów w serii.
Na czym polega zabieg?
Zabieg poprzedza konsultacja lekarska. Terapia polega na nałożeniu preparatu na twarz podczas ściśle określonej procedury medycznej.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem są uszkodzenia naskórka, infekcje, zakażenia występujące w miejscu, na który lekarz będzie nakładał preparat, a także kuracja retinoidami w czasie krótszym niż 6 miesięcy przed terminem zabiegu, a także ciąża i laktacja.
Zalecenia przed i po zabiegu
Na minimum tydzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od zabiegów inwazyjnych albo takich, które mogą drażnić skórę.