Wolumetria
wiotka skóra | utrata owalu twarzy
Wskazania do zabiegu
Wskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim utrata dotychczasowych rysów twarzy w wieku dojrzałym wskutek starzenia się skóry i osłabiania jej konstrukcji. Zabieg wolumetrii wykonujemy też coraz częściej u młodszych pacjentów, którzy chcą nadać swojej twarzy bardziej pożądany wygląd, np. uwypuklić kości policzkowe – w przypadku kobiet, a w przypadku mężczyzn nadać twarzy bardziej wyrazisty zarys.
Efekty
Efektem jest wyraźniej zarysowany kontur twarzy, niwelowanie bruzd i nawisów skórnych, ogólne odmłodzenie twarzy oraz nadanie skórze objętości. Dodatkowym efektem w przypadku każdego zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego jest dogłębne nawilżenie skóry i stymulacja jej regeneracji na poziomie komórkowym. Efekt wolumetrii następuje od razu.
Na czym polega zabieg?
Zabieg poprzedza konsultacja lekarska. Nie wymaga on przygotowania ze strony pacjenta. Podczas zabiegu lekarz cienką igłą wprowadza w miejsca tego wymagające kwas hialuronowy o wysokiej gęstości i konsystencji odpowiadającej naturalnej tkance ludzkiej. Zabieg może być nieco niekomfortowy ze względu na uczucie rozpierania, jednak zawsze możemy zastosować specjalne znieczulenie, by uniknąć tego wrażenia. Ostatnią fazą zabiegu jest masaż twarzy, podczas którego lekarz rozprowadza preparat pod skórą.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do wypełniania owalu twarzy jest ciąża i okres laktacji, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, skłonność do bliznowców, uszkodzenia, infekcje i stany zapalne skóry w miejscu iniekcji, aktywna opryszczka.
Zalecenia przed i po zabiegu
Po zabiegu, przez około miesiąc należy powstrzymać się od mechanicznych zabiegów na twarz: botoksu, laseroterapii czy zabiegów ścierających naskórek (także tych domowych). W czasie 2 tygodni od zabiegu należy powstrzymać się od aktywności związanych z wahaniem temperatury (sauna, kriokomora, solarium). Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza.